Skip to main content
Categorie: PROZA
Tekstsoort: Column
Hits: 82

Alléén, geen enge ziekte!

© Kees op .

Dit moewewe sámen doen!
We moewe elkaar helpen in deze moeilekke tijd.
We gaan dit met se alle anders doen.
Met elkaar moewewe dit oplossen!
We moewe met één stem prate!

Ik hoor, en nog erger, ik zie dit de zoveelste politicus zeggen. En ook deze keer weer slordig gearticuleerd. Eigenlijk helemaal niet gearticuleerd. Het klinkt als iets even snel er doorheen jassen want we moeten nog belangrijker dingen doen. Zoiets. Het klinkt ook als een politicus die zich aanpast aan het brabbeltaaltje van het ongeletterde stemvee.

Samendoen! Met elkaar doen. Met z’n allen. Elke zin van een politicus begint tegenwoordig zo. Om grip te krijgen op een situatie waarop helemaal geen grip te krijgen valt. Je ziet de opkomende paniek in de ogen van politici. Een wereld die vóór de oorlog in Oekraïne maakbaar leek is plotseling veranderd in een soort Russische roulette.
“De boel bij mekaar houen,” hoor ik intussen iemand zuchten.
Ze kunnen er moeilijk mee omgaan. Ineens moeten we allemaal van mekaar houen. Mekaar steune! Omsien naar mekaar!
We moeten met één stem praten: vertaling: want tja, als de mensen nu op hol gaan slaan, zitten we met een gigantisch probleem.
Met één stem praten. Fascinerend. Alsof de wereld dan ineens weer ouderwets maakbaar wordt.

Mag ik passen? Ik wil helemaal niets samendoen. Ik wil helemaal niets met mekaar doen. Het laatste dat ik wil, is iets met z’n allen doen want ik zie de voorbeelden:
De sportschool bij mij op de hoek. Roedels biceptuelen staan nodeloos gewichten boven hun hoofden te kreunen. Ik zie mensen in diezelfde sportschool in korte broek en t-shirt op fietsen zitten die voor-noch achteruitgaan. Spinnen noemen ze dat. Ze trappen zich een hartverzakking en komen geen centimeter vooruit.
Onbegrijpelijk dat ze niet lekker op een echte fiets stappen en ongestoord in de vrije natuur gaan fietsen.

De mens is een kuddedier. In roedels leven. In scholen samenklonteren. Als het maar niet alleen is. Als je maar wel geaccepteerd wordt. Als je er maar bij hoort. Als je maar met één stem praat. Alsof alleen willen zijn iets verdachts is.

Wat een treurnis!

Daarom loop ik de deur uit. Ik ga wandelen. Niet same. Niet met se alle. Niet met mekaar. Gewoon alleen, in m’n eentje, solo , zonder anderen. Zonder ergens bij te horen.
Want alleen zijn mag hoor. Het is geen enge ziekte. En laat je niets anders wijsmaken..

{jlexreview:off}
feedback bij je tekst

Dank voor het lezen van deze inzending.

info  Lezenswaardig?

info Je kunt hieronder een reactie geven.

Voeg hier je commentaar toe...
You are a guest ( Sign Up ? )
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • This commment is unpublished.
    Bakgraag1 · 19 dagen geleden
    Eérst schreef ik 'laat me', daarná las ik Elsbeth en jou. Hoe bestaat het.
    • This commment is unpublished.
      Kees · 19 dagen geleden
      @Bakgraag1 Bizar, inderdaad. Alles is verbonden. Zoiets..
  • This commment is unpublished.
    Helen Stuger · 19 dagen geleden
    Biceptuelen. Super!
  • This commment is unpublished.
    Mirjam den Broeder · 19 dagen geleden
    Sterke column. Ik wil (soms) wel samen maar niet als kudde. Het lijkt idd wel of alle politici, maar óók anderen, tegenwoordig 'ballenbaks' praten. Mss de vak 'voordrachtskunst' weer in ere herstellen op school, en vaker voorlezen? 

😐 Alle publicaties bekijken?.

Meer lezen of meedoen?

PROZA voor columns, blogs, cursiefjes, flitsverhalen, korte verhalen, etc.

POËZIE voor gedichten, vrije vers, limerick, Japanse dichtkunst, etc.

info  Ook meedoen? Eerst inloggen!

Proza is iedere tekst die is geschreven of gesproken in de vorm van gewone taal. Proza kan kunstig in elkaar gezet zijn, zelfs rijm en een metrum (maatsoort) bevatten, maar zodra de vorm van de tekst (met name de vorm van de regels) tot doel wordt en de bladspiegel geen enkele rol meer speelt, is er sprake van poëzie. Hier vind je o.a. Column, Blog, Cursiefje, Kort verhaal, Flitsverhaal.