Recentelijk was ons staatshoofd – weer eens – negatief in het nieuws. Hij en zijn gemalin hadden zich niet aan de anderhalvemetermaatregel gehouden. De koning trok het boetekleed aan, zei deemoedig sorry en kwam daarmee weg, zoals hij overal mee wegkomt. Een kwestie van ‘Een beetje dom’.
Maar nu dan de minister van Justitie en Veiligheid, ook wel ‘De Grap’ genoemd. Nog niet zo lang geleden betitelde hij Nederlandse burgers die zich niet aan de coronamaatregelen hielden als asociaal.
Er dook een foto op, Grapperhaus zei deemoedig sorry, maar dat verder alles goed was gegaan. Heeft De Grap gejokt? Nee, De Grap heeft gelogen. Een klap in het gezicht van de Tweede Kamer en het gehele Nederlandse volk. Aftreden lijkt mij onafwendbaar.